Ceny złota w przyszłości jakie są prognozy cen złota?

Cena jest określana w dolarach amerykańskich i odnosi się do uncji. To międzynarodowa ustandaryzowana jednostka, która dotyczy 31,1 gram kruszcu o czystości 999,9 promila. Jeśli na rynkach zobaczymy stabilizację, a indeks dolara będzie piął się w górę, inwestorzy prawdopodobnie zdecydują się na zakup papierów wartościowych. Jednym z największych źródeł niepewności jest to, czy starzejące się społeczeństwa okażą się inflacyjne czy deflacyjne, co może mieć znaczenie dla stóp procentowych i klimatu inwestycyjnego.

Czy warto kupić złoto w Mennicy Polskiej?

Mennicy Polskiej jak najbardziej również będą dobrym wyborem. W przypadku monet bulionowych warto inwestować w tzw. wielką piątkę, czyli: południowoafrykańskiego Kruggeranda, Amerykańskiego Orła, Wiedeńskich Filharmoników, Liścia Klonowego, czy Australijskiego Kangura.

Jednocześnie złoto staram się kupować z pewnym wyprzedzeniem cyklu koniunkturalnego. Czy zarabiam na tym, – raczej nie, ale jednocześnie nie tracę. Większość fizycznego złota jest kupowana i sprzedawana w obrocie pozagiełdowym , co oznacza, że jest ono kupowane i sprzedawane przez sieć dealerów, za pominięciem giełdy centralnej.

Ryanair odlatuje i w końcu zarabia, ale Covidu nadal się boi

To napędza napływy do funduszy, a te w końcu powinny przełożyć się na wyższe ceny samego złota. “W siedmiu ostatnich cyklach średni zwrot z 150 sesji od pierwszej podwyżki na rynku złota wynosił ponad 10 proc.” – oblicza Michał Stajniak. Najodważniejsze dotąd prognozy opublikował Bank of America, według którego przed końcem roku decydenci z Fedu podniosą stopy procentowe aż siedmiokrotnie.

cena złota prognozy

Cena złota w porannej części środowej sesji wspina się do 1768 dol. Za uncję w obliczu geopolitycznych napięć między USA i Chinami oraz obaw o możliwą recesję w kolejnych miesiącach tego roku. Za uncję, po tym gdy we wtorek tymczasowo wystrzeliła do 1788 dol. Na fali niepokoi o eskalację napięć między Stanami Zjednoczonymi a Chinami. Analitycy TD Securities spodziewają się, że wraz z gwałtownym wzrostem stóp procentowych kurs złota straci wszystkie ostatnie zyski i spadnie poniżej poziomu 1800 dolarów za uncję.

To oczywiście zależy od rozwoju sytuacji międzynarodowej. Można się jednak spodziewać, że na przestrzeni najbliższych dwunastu miesięcy cena za uncje przekroczy nawet 2500 USD. Kiedy srebro ignoruje złoto i dolara, zwykle jego kierunek w znacznej mierze wytycza miedź. Taka sytuacja miała miejsce w ostatnich miesiącach, kiedy to ceny obu metali zostały mocno skorygowane.

Cena złota a trendy geopolityczne

Niektórzy analitycy techniczni zapowiadali na drugą połowę czerwca ruch w górę do poziomu 1900 dolarów za uncję. Podkreślali jednak, że zagrożeniem dla notowań “żółtego metalu” mogą być decyzje Fed. Amerykański bank centralny w zeszłym tygodniu rzeczywiście zaostrzył politykę monetarną, podnosząc stopy procentowe o 75 punktów bazowych, co było największym jednorazowym ruchem od 1994 roku. W tej sytuacji do wzrostu cen złota nie doszło – wręcz przeciwnie, nastąpiła realizacja zysków. Według corocznego raportu In Gold We Trust 2021 przygotowywanego od lat przez firmę Incrementum z Liechtensteinu szacuje się, że w 2030 roku cena złota może wzrosnąć nawet do 4800 dolarów amerykańskich za uncję.

cena złota prognozy

Stało się to w wyniku obaw przed recesją, w miarę zwiększania działań na rzecz ograniczania rosnącej inflacji przez banki centralne, obaw o wzrost gospodarczy w Chinach, umocnienia dolara i ogólnego poziomu awersji do ryzyka. Srebro i miedź nadal równocześnie zyskują Do zmiany nastrojów przyczyniły się jednak oznaki ożywienia w Chinach, popyt na aktywa kopalne oraz utrzymywanie znaczących krótkich pozycji przez inwestorów spekulacyjnych. Wydaje się, że zdecydowany spadek ceny srebra o 32% od marca do lipca do najniższego poziomu od dwóch lat przyciągnął nowych amatorów tego po części przemysłowego, a po części szlachetnego metalu. Wysoka zmienność wpływa na rynki finansowe od samego początku 2022 r.

Metale szlachetne. Na wyższe ceny złota trzeba poczekać, aż zacznie się recesja

A więc otoczenie, które do tej pory sprzyjało metalom szlachetnym. Jak radziły sobie metale w okresie realnych strat z rynku akcji? W poprzednim wpisie przyglądaliśmy się bliżej sytuacji na Gold / Silver Ratio, prawdopodobieństwom dalszego kierunku na tym wskaźniku i temu, co wówczas powinno dziać się z cenami samych metali. Poza atrakcyjną, faworyzującą obecnie srebro względem złota relacją,… Zazwyczaj traderzy wiążą analizę fundamentalną z rynkiem papierów wartościowych, a nie z ceną złota.

Do końca roku oczekuje się na stopniowy trend spadkowy. Pod koniec czerwca cena zamknięcia będzie na poziomie $2306. Następnie gwałtownych wzlotów czy gamestop bowx acquisition i morgan stanley rise premarket; wodospad nio przez investingcom spadków nie będzie. Cena zamknięcia w grudniu prognozowana jest na poziomie $2305. W tym samym czasie alternatywna wartość posiadania złota spada.

Co przy tym bardzo ważne, koszt uncji żółtego metalu określany jest w dolarach amerykańskich. Z polskiego punktu widzenia ma to duże znaczenie, gdyż ostateczna cena wynika także ze stosunku PLN do USD. Nikogo nie powinno więc dziwić, żecena sztabki złotaw skupie czy u dilera zmienia się praktycznie codziennie.

Inwestuj w wartość jak Benjamin Graham i Warren Buffett

Część mniejszych deweloperów może teraz nieznacznie obniżać ceny, by utrzymać tempo sprzedaży. Duzi gracze raczej nie będą panikować, bo sprzedawać pod presją nie ma sensu, skoro w przyszłym roku popyt powróci – mówi silvio berlusconi ujawnia nową 30-letnią dziewczynę po wielomilionowym rozstaniu z partnerem Eyal Keltsh, wiceprezes Grupy Robyg. Może i inflacja w USA osiągnęła szczyt, ale wysokie ceny wciąż przygniatają wielu Amerykanów. Wielu inwestorów nie wierzy w to, że ropa z Iranu szybko pojawi się na rynku.

Dla Polskiej gospodarki wzrost cen złota ma ogromne znaczenie. Warto podkreślić, że w ostatnich latach Narodowy Bank Polski nabył 125,7 tony złota. Wartość inwestycji wynosiła 5,4 miliarda dolarów amerykańskich. W 2021 roku wartość kruszcu osiągnęła już poziom 7,2 miliarda dolarów amerykańskich. Jeśli sprawdzą się prognozy dotyczące cen złota w najbliższej dekadzie NBP może zyskać niemal 40 miliardów dolarów amerykańskich. Wiele wskazuje na to, że rok 2022 będzie inny od swego poprzednika.

Z kolei w czerwcu po ponownej korekcie wyniosła 1775 dolarów amerykańskich. Wchwili pisania tego artykułu pozytywnie oceniamy wzrost ceny złota w najbliższej przyszłości i nie oczekujemy spadku cen metalu szlachetnego. Duzi inwestorzy kupowali złoto w celu ochrony przed możliwą deflacją w niektórych krajach, która może być rezultatem spowolnienia wzrostu gospodarczego oraz inflacji w innych krajach – rządy wciąż mają wpływ na płynność w gospodarce. Na przykład bank amerykański JPMorgan zarobił w tym roku około $1 miliarda na handlu metalami szlachetnymi (przede wszystkim złotem). Według danych firmy konsultingowej Coalition w 2020 r.

Podczas gdy wzrost cen złota był dość stały i teraz trend wzrostowy trwa. Inflacja to kluczowy czynnik, wpływający na wartość metalu szlachetnego w najbliższej przyszłości. W USA wskaźnik ten znajduje się na najwyższym poziomie od ostatnich blockchain.com zapowiada crypto-gold inicjatywa 40 lat. Prawdopodobnie status złota jako głównego instrumentu, zabezpieczającego przed inflacją doprowadzi do dalszego wzrostu cen i XAU przekroczy poziom $2000 za uncję. Według analityków rynek złota od marca 2021 r jest w tzw.

Ich trzymiesięczna prognoza przewiduje wzrost ceny złota do 2125 dolarów za uncję. Citibank spodziewa się jednak, że w ciągu kolejnych 6-12 miesięcy kurs spadnie do 1900 dolarów, a w długim okresie utrzyma poziom 1760 dolarów. Notowania złota zachowują się dość spokojnie i zyskują we wtorek rano w oczekiwaniu na środową decyzję FOMC/Fed dotyczącą wysokości stopy procentowej.

Lascia un commento

Il tuo indirizzo email non sarà pubblicato. I campi obbligatori sono contrassegnati *

Categorie

Address